WIld-Boys-Ovcari - Home Empty
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 16 во Сре Aвг 02, 2017 5:06 pm
Новости

Во недел собир во 18:15 пред споменикот во паркот и со песна до сала за натпреварот Овче Поле - Фени Индустри. ♥ Овче Поле ♥
____________________________

Во одлична атмосфера создадена од навивачката група Овчари, во салата „Цар Самоил’’ екипата на Овче Поле ја победи екипата на Плејмејкер Кубус со резултат 68:60.♥ОВЧЕ ПОЛЕ♥

Во недела во 17:15 собир кај споемникот во паркот и со песна до сала.
♥ Wild Boys ♥

Сите Овчари кои сакаат мајци да дадат по 150 денари на натпреварот помеѓу К.К.Овче Поле и К.К.Плејмејкер а обавезно да донесат по 20 денари за транстпарентите кои се веќе купени. ♥ Wild Boys

Во недела собир пред споменик во 17:00h , и одење во сала со песна ! Помасовно и поорганизирано .. WILD BOYS OVCARI ! ♥

Во одличната атмосфера создадена во салата ’’Цар Самоил’’ создадена од навивачката група Овчари екипата на Р.К.Овче Поле убедливо ја совлада екипата на Р.К.Драчево со убедливи 36:28.

Екипата на К.К.Овче Поле изгуби од екипата на К.К.Вардар 2000 на ддомашен терен со резултат 74:80. Најдобар во екипата на Овче Поле беше Небојша Ристиќ со постигнати29 поени а во екипата на вардар 2000 најдобар беше Дарко Костевски со постигнати 20 поени. - повеќе тука

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО СИТЕ ОВЧАРИ
Сите Овчари кои сакаат да дојдат на натпреварот помеѓу екипите на Р.К. Овче Поле - Р.К. Драчево ги молам да дојдат во 17:20 часот кај споменикот во паркот, да се собереме да влеземе бесплатно! Има најави дека ќе има навивачи од Скопје па да покажеме кои се ОВЧАРИ !!!

К.К.ОВЧЕ ПОЛЕ НЕ ГО САКА ЗЛАТЕВСКИ
Незадоволни од арбитражата во првиот меч од сезоната, Светиниколци со барање - повеќе тука

Екипата на К.К.Овче Поле изгуби од екипата на К.К.Вардар Осигурување со резултат 81:61. Во нашиот состав најефикасен беше Небојша Ристиќ со постигнати 15 поени втор беше новиот Бобан Диблија со постигнати 13 поени. Екипата на Овче Поле добро се држеше во првото полувреме, првата четвртина ја заврши со резултат 20:16 а втората 22:19 додека многу попушти во второто полувреме, во третата четвртина постигнаа 8 поени повеќе од нас а во четвртата 5 поени повеќе. Се надеваме дека следниот натпретар против Вардар 2000 кој ќе се игра во салата „Цар Самоил“ екипата на Овче Поле со подршка од навивачите ке победи. Ако сакате да ја видете целата статистика од натпреварот Вардар Осигурување - Овче Поле кликните тука

Екипата на Р.К.Овче Поле ја победи екипата на Р.К.Ѓорче Петров 64 со резултат 31:37 и сега Овче Поле е на првото место во Првата Македонска лига со освоени 12 поени.

Сите заинтересирани Овчари кои се во можност да дадат 250 денари за мајци, шалови и други транспаренти, нека ги контактираат админите и модераторите на форумот !

Р.К.Овче Поле е на првата позиција во Првата Македонска ракометна лига со освоени 9 поени. Сеуште е без пораз во третото коло. Тоа е одличен успех за екипата. Во екипата владее одлична атмосфера да се надеваме дека успесите ке продолжат. Наредниот натпревар екипата на Овче Поле ке гостува во населбата Ѓорче Петров на 10.10.2009 во 19:00h по потрага на нова победа.
За спас на мак-баскетот!

Првата седница на Комитетот за итност при УО на КФМ донесе неколку, па може слободно да се каже и револуционерни промени. повеќе тука
ОВЧЕ ПОЛЕ ЌЕ ГО ТЕСТИРА БИЛБИЈА
Овче Поле бара играч за центарска позицијa - повеќе тука

Првиот натпревар на К.К.Овче Поле во новата прволигашка сезона 2009/2010 ке ја игра против В.Осигурување во Скопје на 10.10.2009г. Првенството беше одложено поради касњенето на МЗТ за пријавување на тимовите но сега се се среди и првенството ќе почне на 10.10.2009 сите натпревари од првото коло ке се играат на тој датум. Еве ги другите натпревари од првото коло: